Aktualności


Światowy Dzień Zdrowia 2016 .

7 kwietnia wychowawcy świetlicy szkolnej włączyli się w obchody Światowego Dnia Zdrowia 2016. Dzień rozpoczął się od wspólnego śniadania, podczas którego dzieci wymieniały nazwy produktów, z których składał się posiłek.  Pan Radosław Nowaczyk przeprowadził z uczniami rozmowę na temat: "Jaki wpływ na nasze zdrowie ma spożywanie napojów słodzonych?".


 Zawody sportowe „Witaj wiosno!”

21 marca 2016 r. z okazji powitania wiosny w świetlicy szkolnej odbyły się zawody sportowe. Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w grze drużynowej „Dwa ognie”. Następnie doskonali swoje umiejętności w rzutach do kosza. Dzieci z klas pierwszych uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowych. Wszystkim uczestnikom dopisywała dobry humor


Dzieci – dzieciom

10 marca 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. Id obejrzeli przedstawienie pt. „Czerwony kapturek” przygotowane przez dzieci uczęszczające do świetlicy pod kierunkiem  wychowawców. Bajka bardzo podobała się widzom. Małym aktorom gratulujemy udanego występu!!


Wizyta pielęgniarki szkolnej         

26 lutego 2016 r. gościliśmy pielęgniarkę szkolną panią Alinę Olejnik, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat czystości skóry głowy i włosów. Zwróciła uwagę na potrzebę częstego sprawdzania dzieciom czystości włosów przez rodziców. Mówiła o sposobach zapobiegania wszawicy. Drugą część spotkania poświęciła wirusowi grypy. Pielęgniarka zapoznała uczniów z objawami choroby i sposobem postepowania w trakcie jej trwania. Przedstawiła różnice między przeziębieniem, a grypą. Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa i zadawały wiele pytań, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi.


 „Książki naszych marzeń"

19 lutego 2016 r. uczniowie pod opieką wicedyrektor Jadwigi Wojtyś odwiedzili bibliotekę szkolną. Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z nowościami księgozbioru zakupionego w ramach programu MEN „Książki naszych marzeń". Książki zaprezentowane przez panią Danutę Wieczorek wzbudziły zainteresowanie wśród najmłodszych czytelników. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Życzymy miłej lektury.


 Walentynkowe tradycje

W piątek, 12 lutego 2016 r. z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Walentego wychowawcy świetlicy przygotowali zajęcia przybliżające dzieciom walentynkowe tradycje.  Uczniowie wykonywali walentynkowe kartki dla wybranych przez siebie osób. Wśród odbiorców walentynek byli nie tylko najbliżsi członkowie rodzin, ale również nauczyciele i rówieśnicy. Przygotowując sympatyczne upominki każde dziecko starało się, aby jego walentynka była najpiękniejsza.


 Zajęcia warsztatowe z pedagogiem

10 lutego 2016 r. dzieci z klas drugich uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez pedagoga PPP w Kaliszu.
W ramach zajęć uczniowie doskonalili umiejętność komunikacji oraz wyrażania własnych uczuć i emocji. Dzięki zawartym w warsztatach ćwiczeniom dzieci uczyły się asertywnego zachowania.


 Zajęcia sportowe

W pierwszym okresie roku szkolnego 2015-2016, wychowawcy świetlicy organizowali cykl zajęć sportowych dla dzieci. Odbywały się one na dużej sali gimnastycznej, gdy warunki pogodowe nie pozwalały na organizację zabaw na świeżym powietrzu. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem  uczniów . Pozwalały doskonalić sprawność ruchową.


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

22 grudnia 2015 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Bożonarodzeniowa ozdoba świąteczna”, którego organizatorkami były: Izabela Świerczyńska, Sylwia Pytlińska i Renata Larnet. W konkursie wzięli udział uczniowie uczęszczający do świetlic szkolnych w kaliskich szkołach podstawowych. Celem konkursu było: kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, kształtowanie wrażliwości estetycznej artystycznej dzieci, rozwijanie umiejętności manualnych, pomysłowości i zmysłu estetycznego oraz propagowanie dorobku uczniów poprzez wystawę prac. Na zakończenie uroczystości goście obejrzeli występ dzieci z koła tanecznego.

Laureaci konkursu

Klasy 1

Julia Przybył (SP 8 w Kaliszu)

Filip Machowicz (SP 6 w Kaliszu)

Michalina Milewska (SP 16 w Kaliszu)

Klasy 2-3

Zuzanna Płuciennik (SP 7 w Kaliszu)

Aleksandra Lichosyt (SP 8 w Kaliszu)

Agata Adamska (SP 6 w Kaliszu)       


Kartki świąteczne

15 grudnia 2015 r. uczniowie w świetlicy pod kierunkiem wychowawców wykonali bożonarodzeniowe kartki świąteczne. Dzieci do zadania podeszły z dużym entuzjazmem. Kartki zostały podarowane pracownikom naszej szkoły oraz przesłane do różnych instytucji. Przygotowanie kartek świątecznych przez dzieci jest tradycją naszej szkoły, na którą uczniowie przebywający w szkolnej świetlicy zawsze czekają z dużą niecierpliwością.


Niespodzianka dla przedszkolaków

Jak co roku w listopadzie uczniowie w świetlicy przygotowywali papierowe misie. Te drobne prezenty przeznaczone były dla wszystkich dzieci z zaprzyjaźnionego Niepublicznego Przedszkola „Pluszowy Miś” w Kaliszu, które 25 listopada 2015 r. obchodziły swoje święto. Przygotowane niespodzianki zostały wręczone przedszkolakom przez delegację dzieci ze świetlicy pod opieką wicedyrektor Jadwigi Wojtyś i wychowawczyni Iwony Skoniecznej - Wrubińskiej.


 " I Ty możesz zostać pisarzem"

W listopadzie 2015 r. Mikołaj Wanat, uczeń klasy 3a wziął udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "I Ty możesz zostać pisarzem”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa  nr 9 w Kaliszu. Za swoją pracę otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę


Starsi czytają młodszym

Od października 2015 r., 2-3 razy w tygodniu, po zajęciach lekcyjnych uczniowie klas 5 i 6 odwiedzają świetlicę szkolną i czytają młodszym koleżankom i kolegom ciekawe fragmenty książek. W ten sposób zachęcają dzieci do sięgnięcia po nie i samodzielnego zapoznania się z dalszymi przygodami literackich bohaterów.


Jesień, piękna Pani

26 października 2015 r. wychowawcy świetlicy zorganizowali Szkolny Konkurs Plastyczny "Jesień, piękna Pani". Jego celem było uwrażliwianie dzieci na piękno otaczającego świata oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych. Konkurs przeznaczony  był  dla uczniów klas pierwszych. Komisja konkursowa wyróżniła dwie prace: Niny Szablewskiej i Wiktora Cichowicza. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.


Laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej zaprojektowali i wykonali pod kierunkiem pana Mikołaja Olejnika kartki okolicznościowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Laurki zostały wręczone nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi podczas uroczystego apelu. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i pomysłowością, a obdarowani byli pod wrażeniem efektów ich pracy.


Międzyszkolny konkurs plastyczny „Bożonarodzeniowa ozdoba świąteczna”

15 grudnia 2014 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom Międzyszkolnego konkursu plastycznego „Bożonarodzeniowa ozdoba świąteczna”. Celami konkursu było: kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, kształtowanie wrażliwości estetycznej i artystycznej dzieci oraz rozwijanie umiejętności manualnych, pomysłowości i zmysłu estetycznego. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1 oraz klasy 2-3. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie. Goście obejrzeli również układ taneczny do utworu „Jest taki dzień” wykonany przez dzieci uczęszczające na zajęcia koła tanecznego.

W kategorii klas 1 wyróżnieni zostali:

Kacper Dąbrowski  (SP nr 7 w Kaliszu)

Milena Pabisiak  (SP nr 14 w Kaliszu)

Aleksandra Kniżewska  (SP nr 16 w Kaliszu)

 W kategorii klas 2-3 wyróżnieni zostali:

Wiktoria Wojciechowska  (SP nr 7 w Kaliszu)

Mateusz Kaczmarek  (SP nr 8 w Kaliszu)

Zuzanna Maślak  (SP nr 16 w Kaliszu)

Gratulujemy!


 

Zawody sportowe „Mamo, tato baw się ze mną” (kl.3)

28 października 2014 r. odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Mamo, tato baw się ze mną”, w których wzięli udział uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami. Konkurencje sportowe poprowadził pan Marian Durlej. W czasie zawodów dzieci odpowiadały na pytania z różnych dziedzin życia. Po zawodach uczestnicy degustowali samodzielnie przygotowany sok marchwiowy oraz jedli jabłka. Konkurencje sportowe bardzo podobały się wszystkim uczestnikom. Dzieci i rodzice wykazywali się dużą aktywnością sportową.


14 października 2014 r. z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie uczęszczające do świetlicy szkolnej wraz z nauczycielami zaprezentowali przedstawienie pt. „Smerfy, czyli o tym, że każdy jest potrzebny”. Uroczystość urozmaiciły występy dzieci z koła tanecznego. Na zakończenie mali artyści zaśpiewali piosenkę pt. „Nauczyciel” oraz wręczyli laurki wszystkim pracownikom szkoły.


 Warsztaty „Nie irytuj się”

6 października 2014 r. w ramach realizacji zadań ujętych w programie profilaktyki, świetlica szkolna gościła panią Paulinę Majchrzak, która przeprowadziła warsztaty pt. „Nie irytuj się”. Dzieci miały możliwość poznania różnych sposobów radzenia sobie z przemocą.


31 maja 2014 r. dzieci uczęszczające do świetlicy zaprezentowały swoje umiejętności taneczne podczas pikniku rodzinnego „Dbamy o zdrowie”. Świetnie wykonały sześć układów tanecznych do muzyki disco, które przygotowały pod kierunkiem pani Sylwii Pytlińskiej. Występy spotkały się z dużym uznaniem publiczności. Brawo!!!


 Sukcesy w konkursach międzyszkolnych

Wiktoria Musielak uczennica klasy 3c zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "Moje marzenie". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kaliszu. 

Zosia Lewandowska uczennica klasy 2a zajęła III miejsce w konkursie pastycznym „Dbam o środowisko”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Kaliszu. Gratulujemy!!!


30.04.2014 r. w świetlicy szkolnej odbył się V Międzyszkolny Konkurs Poezji Dziecięcej. W konkursie wzięli udział uczniowie z 7 kaliskich szkół podstawowych. Uczestnicy przygotowali po jednym wierszu z zakresu poezji dziecięcej. Recytacja wierszy odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1, klasy 2-3. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci w młodszym wieku szkolnym. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Laureaci konkursu

KLASA I

Julia Strzelczyk SP 1 w Kaliszu

Dominika Gryndzińska SP 17 w Kaliszu

Aleksandra Sobczak SP 6 w Kaliszu

KLASY  II – III

Alicja Kubasik SP 22 w Kaliszu

Oskar Tyc SP 17 w Kaliszu

Natalia Wyborny SP 1 w Kaliszu


31 marca 2014 r. świetlica szkolna gościła dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pluszowy Miś” w Kaliszu. Dzieci obejrzały bajkę „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klas 1-3. Po przedstawieniu przedszkolaki miały okazję porozmawiać z „aktorami” oraz wspólnie pobawić się w kącikach zainteresowań.


13 marca 2014 r. podczas „Drzwi otwartych szkoły”, uczniowie kl.1-3 zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek” wg scenariusza opracowanego przez wychowawców świetlicy. Nauczyciele zadbali o odpowiednią oprawę muzyczną, właściwe rekwizyty i kostiumy dla młodych aktorów. Wykonawcy poczuli sie jak prawdziwi aktorzy na scenie. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. 


 29 stycznia 2014 r. świetlica szkolna przygotowała montaż słowno – muzyczny „Czarodziejskie słowa”, który prezentowany był przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej podczas apelu Samorządu Uczniowskiego.


  29 stycznia 2014 r. odbyły się zawody sportowe  dla uczniów z klas III pod hasłem „Mamo, tato baw się ze mną”. Oprócz konkurencji sportowych,  dzieci odpowiadały na pytania dotyczące higienicznego trybu życia. Po zawodach wszyscy uczestnicy udali się do świetlicy szkolnej na zdrowy i "owocowy" poczęstunek.


 20 stycznia 2014 r. w świetlicy odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia zorganizowała i przeprowadziła pani Sylwia Pytlińska. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały upominki dla babci i dziadka z okazji ich święta. Prace podobały się dyrekcji szkoły. Wykonane były starannie i estetycznie. Wszyscy wykazali się inwencją twórczą. Dla uczniów była to wspaniała zabawa, a dla rodziców możliwość poznania pracy świetlicy.


 W grudniu 2013 r. świetlica szkolna zorganizowała  międzyszkolny  konkurs plastyczny „Bożonarodzeniowa ozdoba świąteczna”

Celem konkursu było:       

  • kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia;
  • kształtowanie wrażliwości estetycznej i artystycznej dzieci;
  • rozwijanie umiejętności manualnych, pomysłowości i zmysłu estetycznego;
  •  propagowanie dorobku uczniów poprzez wystawę prac.

W konkursie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych z Kalisza. Wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu nastąpiło 18 grufnia 2013 r. o godzinie 10:30 w Szkole Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Kaliszu. Po wręczeniu nagród laureaci obejrzeli występ dzieci z koła tanecznego.


25 listopada 2013 r. świetlicę szkolną odwiedził policjant. Opowiadał dzieciom, jak należy zachowywać się bezpiecznie, aby nic złego się nie wydarzyło. Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne, chętnie odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa.


 31 października 2013 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Zdrowo się odżywiamy” dla uczniów klas drugich i ich rodziców. Oprócz sprawności fizycznej dzieci musiały się wykazać wiedzą o zdrowym odżywianiu. Podczas podsumowania zawodów odbyła się wspólna degustacja sałatki owocowej. Organizacja imprezy wzbudziła uznanie dyrekcji szkoły, która obserwowała rywalizację zawodników.


14 października 2013 r. o godzinie 8.00 odbyła się w uroczystość szkolna z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która została przygotowana przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej pod kierunkiem: p. Izabeli Świerczyńskiej, p. Izabeli Skurjat, p. Sylwii Pytlińskiej i p. Renaty Larnet. Uczestniczyli w niej dyrekcja, uczniowie klas 1-3 i oddziałów przedszkolnych, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz pracownicy obsługi.
Aby uświetnić Dzień Edukacji Narodowej uczniowie oprócz popisów recytatorskich oraz wokalnych postanowili przyznać i wręczyć najlepszym z najlepszych "Oskary Jabłkowe".  Laureaci otrzymali jabłko oraz pamiątkowy dyplom.