08 września 2017 09:45 | Aktualności

Bezpłatne podręczniki

Kilka tysięcy bezpłatnych podręczników i ćwiczeń otrzymają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Trzy roczniki: I, IV oraz VII klasa (ta utworzona po raz pierwszy po reformie oświaty) będą korzystać z  zupełnie nowych książek i ćwiczeń, zgodnych z wprowadzoną podstawą programową. Pozostałe roczniki szkoły podstawowej: II, III oraz V klasa otrzymają podręczniki zakupnie w roku ubiegłym i nowe ćwiczenia. Bezpłatne książki trafią także do uczniów klasy VI. W kaliskiej „siódemce” trwa przyjmowanie podręczników i ćwiczeń z poszczególnych wydawnictw. Każda książki musi być opatrzona stemplem szkoły i otrzymać specjalny numer. Dopiero po dokładnym zaewidencjonowaniu podręcznik może trafić do ucznia. Ewidencjonowaniem i wydawaniem książek i ćwiczeń zajmuje się szkolna biblioteka. Na początku tego tygodnia bezpłatne materiały edukacyjne trafiły do klas I-III. W dalszej kolejności otrzymają je uczniowie klas starszych.