08 listopada 2017 12:55 | Aktualności

Dzień dobry książko

Dzień dobry książko – to cykl lekcji dla klas pierwszych w Naszej Szkole przeprowadzonych w Szkolnej Bibliotece w ramach akcji Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.  Najmłodsi podczas zajęć odwiedzili bibliotekę i czytelnię, poznali regulaminy, dowiedzieli się podstawowych informacji o książce i bibliotece, odgadywali biblioteczne zagadki, były też życzenia książki.

bib3.jpg

Na koniec spotkania czytelnia zamieniła się w wielkie biuro projektowe. Uczniowie zostali projektantami i ilustratorami okładki wybranek książki, przeczytanej przez bibliotekarki podczas zajęć. Do stworzenia okładki użyli różnorodnych materiałów – kolorowego papieru, farb, kredek, bibuły, tektury, ale też makaronu, ryżu, liści i innych. Okładki zostały zaprojektowany do książek: „Na straganie”, „Okulary”, „Pan kotek był chory”. Prace zawisną na wystawie.

bib29.jpg

W ramach akcji Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych na szkolnym korytarzu przygotowano gazetkę o czytaniu, a także został ogłoszony  konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku 2017/2018.

Organizatorami akcji była Małgorzata Wojtyś i Iwona Skonieczna-Wrubińska.

Dzień dobry książko