20 listopada 2017 12:54 | Aktualności

Miś świętuje urodziny

Pluszowy Miś świętuje swoje 115 urodziny. W Szkolnej Bibliotece zorganizowano obchody Święta Pluszowego Misia. W „misiowym” tygodniu do biblioteki zostały zaproszone klasy II. W ramach lekcji bibliotecznej najmłodsi zapoznali się z wystawą książek, których bohaterami są właśnie pluszowe misie. Na chwilę przenieśli się do Ameryki by poznać historię powstania zabawki.

mis4.jpg

Mieli także okazję pochwalić się swoimi ukochanymi misiami.

mis5.jpg

Podczas lekcji uczniowie otrzymali „misiowe” zadanie – kolorowankę. Wszystkie prace można oglądać w bibliotece.

mis10.jpg

mis14.jpg

Podczas zajęć plastycznych drugoklasiści słuchali piosenek i słuchowisk poświęconych pluszowym bohaterom. Biblioteczna zabawa została uwieczniona na wspólnym zdjęciu, jego głównym bohaterem był oczywiście miś.

mis1.jpg

mis16.jpg

mis12.jpg

W ramach święta przedstawiciele klas III wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania. Uczniowie czytali fragmenty "Misia Uszatka" Czesława Janczarskiego. Pierwsze miejsce zajęła Hanna Bodzioch z klasy IIId, drugie Alicja Kawińska z IIId i trzecie Michalina Grala z klasy IIIa. Laureatki otrzymały dyplomy i książkowe nagrody.

Podczas urodzin oddziały przedszkolne i klasy pierwsze odwiedził prawdziwy Miś. Opowiedział najmłodszym historię pojawienia się pluszowej zabawki na rynku, wszystkim rozdał pluszowe zadanie.

Przez cały tydzień w klasach odbywały się zajęcia poświęcone pluszowej zabawce, dzieci wykonywały misie w różnych technikach plastycznych, oglądały filmy i bajki, a także słuchały muzyki.

Także dzieci z klasy IIIe ze szkolnej świetlicy wraz z opiekunkami odwiedziły przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola "Pluszowy Miś" z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieciom wręczone zostały drobne upominki - kolorowe misie. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i przedstawiły wiersz o "Pluszowym Misiu".

Relacja z naszego święta pojawiła się też na ogólnopolskim blogu Biblioteki Szkolne Online.

Miś świętuje urodziny