14 grudnia 2017 10:23 | Aktualności

Wolnelektury.pl

Biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i dostępna całkowicie za darmo. Zachęcamy uczniów i rodziców.

Kolekcja Wolnych Lektur to ponad 3300 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach - HTML, TXT, PDF, EPUB, MOBI.

W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Audiobooki są również dostępne w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

info za wolnelektury.pl