07 lutego 2018 11:24 | Aktualności

Spotkanie z dziennikarzem

Jak wygląda praca dziennikarza radiowego, jak zbudowane jest radio, jak tworzy się informacje prasowe, jak buduje się dźwięk – na te i inne pytania odpowiadał Paweł Figiel, dziennikarz lokalnego Radia Centrum klasom siódmym Naszej Szkoły. Uczniowie zostali zaproszeni na spotkanie w ramach realizacji cyklu lekcji dotyczących mediów, prawa autorskiego i przekazu informacji.

spotkanie2.jpg

Paweł Figiel zdradził uczniom kulisy swojej pracy, opowiedział o tym jak został dziennikarzem, podawał przykłady spotkań i wywiadów z ciekawymi ludźmi i dziennikarskie anegdoty.

spotkanie3.jpg

Część swojego wykładu poświęcił odpowiedzialności za słowo. Wyjaśnił uczniom, że w „sieci” nikt nie jest anonimowy, każdy ponosi konsekwencje swoich słów. Powiedział też o karach za zniesławienie i oczernianie czy manipulację słowem, obrazem i dźwiękiem.

spotkanie4.jpg

Podkreślił też znaczenie głośnego czytania, które ma wpływ m.in. na  poprawne wypowiadanie się, bogate słownictwo czy poszerzanie wiedzy. Pokazał ćwiczenia na dobrą dykcję i świadomą emisję głosu.

spotkanie6.jpg

Uczniowie siódmych klas siódmych zadawali świadome pytanie dotyczące pracy gościa.