15 czerwca 2018 09:41 | Aktualności

Przyłapani na czytaniu

Małe mieszkanie, a w nim – duża rodzina. Mama, tata i ośmioro dzieci: Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i mały Morten. Trochę im ciasno, za to bardzo wesoło. I tyle się u nich dzieje! Trzeba odnaleźć skradzioną ciężarówkę taty, pomóc babci wrócić do domu, zeswatać Henryka z Huldą Piętro Niżej, ugasić pożar... Ale gdy działa się taką zgraną gromadką, wszystko musi się udać!

Czytać można wszędzie… Nawet w szatni, kilka minut przed lekcją.

Gabrysia w szatni czyta serię 8+2 i domek w lesie. To nowe wydanie najsłynniejszej norweskiej książki dla dzieci.

przylapani_na_czytaniu.jpg

To pierwszy z dziewięciu tomów serii o przygodach sympatycznej rodziny: mamy, taty, ośmiorga dzieci i babci. Każdy tom stanowi samodzielną całość. Seria doczekała się norweskiej wersji telewizyjnej i kinowej w latach 70., w której babcię zagrała sama autorka, oraz adaptacji filmowej w 2013 roku.

Dalsze przygody bohaterów "8 +2 i ciężarówka" znajdziecie w tomie "8 + 2 i domek w lesie". (info. Lubimyczytac.pl)

przylapani_na_czytaniu1.jpg

W naszej bibliotece mamy nowości, właśnie serię 8+2 i , m.in. książki Katarzyny Ryrych, które bardzo polecamy, np. Wyspa mojej siostry, czy Król.

przylapani_na_czytaniu2.jpg

Książka może być doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu. A tego już niebawem będziecie mieli bardzo dużo. Wakacje już za chwilę.

W tym roku książki można wypożyczać także na wakacje. Przyjemnej lektury.