17 września 2018 18:09 | Aktualności

Patriotycznie w "siódemce"

Patriotyczne pieśni – m.in. Hymn i Rota, balony w narodowych barwach, wspólne zdjęcie z drona, kokardy narodowe i historyczne konkursy - tak Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu uczciła 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości  podczas tradycyjnego Pikniku Rodzinnego pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza.

Sobotnia impreza była doskonałą okazją do integracji środowiska lokalnego. Na dziedzińcu i boiskach szkoły zaprezentowali się uczniowie, poszczególne klasy, nauczyciele i rodzice.

pik73.jpg

Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w licznych konkursach tematycznych, pracach plastycznych, doświadczeniach chemicznych i matematycznych łamigłówkach. Chętni mogli zagrać w szachy i gry planszowe.

76.jpg

Podczas pikniku działała Biblioteka na powietrzu. W sobotę można było wypożyczyć książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego Nasza Szkoła jest beneficjentem. Do biblioteki trafiło kilkaset nowych tytułów za 15 000 zł. Uczniowie i rodzice mogli wesprzeć szkolną bibliotekę książkowymi darami.  Na jednym ze stoisk można było się też książkami wymienić.

pik10.jpgpik11__kopia.jpgpik12.jpg

Swoje stoisko zaprezentowała kaliska Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu. Przedstawicielki Sanepidu przygotowały konkursy dotyczące zdrowego trybu życia, uczniowie przymierzyli alkogogle. Strażnicy Miejscy znakowali rowery.

Swoją działalność zaprezentowała drużyna harcerska „Szaniec”. Chętni mogli wziąć udział w treningu koszykówki przygotowanym przez KT Kosz Kalisz, a także rozgrywkach sportowych, które odbywały się na boiskach i w sali gimnastycznej. Miłośnicy historii oglądali mikrofilmy kaliskiej prasy sprzed 100 lat. Było to możliwe dzięki współpracy kaliskiej Książnicy Pedagogicznej.

36.jpgpik14.jpg

Uczestników pikniku odwiedził prezydent Kalisza – Grzegorz Sapiński. Rozmawiał z organizatorami, najmłodszym wręczył niepodległościowe balony, wziął udział we wspólnym zdjęciu, a także odśpiewał z uczniami Hymn i Rotę.

pik61.jpgpik69.jpgpik71.jpg

Piknik był doskonałą okazją do oddania głosu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Można na nie głosować do 28 września.

Na najmłodszych uczestników zabawy czekał ogromny dmuchany zamek, malowanie twarzy i kolorowe balony w różnych kształtach, a także pokazy taneczne.

Wszyscy mogli skosztować kulinarnych specjałów. Był m.in. „Smalec Dyrektora Szkoły”, zdrowe, ekologiczne jabłka, a także pyszne zupy i sałatki przygotowane przez firmę „Raczek” oraz słodkości rodzic.

Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 7  im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, współorganizatorami: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu, Rada Osiedla Korczak i Miasto Kalisz.

O naszym przedsięwzięciu napisały kaliskie media, m.in. Fakty Kaliskie [klik] i Życie Kalisza:

po_pikniku.jpg

po_pikniku_zgory.jpg