05 listopada 2018 08:19 | Aktualności

Czytali nowości

Czytamy nowości – pod takim hasłem odbył się 29 października w Szkolnej Bibliotece konkurs pięknego czytania dla klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu.

Głównym celem konkursu była promocja nowości wydawniczych zakupionych do Szkolnej Biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet III.

Uczniowie wybrali m.in. serię Czytam sobie, poziom III. Głośno czytali fragmenty „Kto uratował jedno życie…”, „Droga do Nobla”, „Bigos z Mamutka”.

Niestety, komisja konkursowa nie przyznała pierwszego miejsca. Drugie natomiast zajął Kamil Pilarczyk, z klasy III a, a trzecie Julia Kornacka z klasy III a.

konk3.jpgkonk4.jpg

Wszyscy otrzymają dyplomy z podziękowaniem za uczestnictwo w czytelniczych zawodach, a laureaci dyplomy.

konk5.jpg