Dyrektor szkoły przyjmuje Rodziców we wtorki od godz. 15.30 do godz. 16.30::Terminy "Godzin dla rodziców" oraz zebrań dla rodziców opublikowane są w Kalendarzu w dzienniku elektronicznym.::Pedagog przyjmuje w poniedziałki od godz. 11.00 - 16.00, we wtorki od godz. 9.00 - 14.00, w środy od godz. 10.00 - 14.00, w czwartki od godz. 9.00 - 14.00, w piątki od godz. 9.00 - 12.00.

16 listopada 2018 08:30 | Aktualności

O bezpieczeństwie w sieci

Bezpieczeństwo w sieci, korzyści i zagrożenia płynące z korzystania z Internetu – to główny temat pogadanki dla klas szóstych siódmych i ósmych, którą przeprowadzała  w tym tygodniu mł. asp. Marlena Potasińska, z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej KMP w Kaliszu.

Młodzież bardzo często nie zdaje sobie sprawy z tego, że Internet to spore źródło zagrożenia. Uczniowie kręcą różne filmiki, robią zdjęcia, później wrzucają je do sieci, często wbrew tym, którzy na tych materiałach występują. Nie rzadko też piszą obraźliwe komentarze. Muszą wiedzieć, że Internecie nie jest się anonimowym. Każdy odpowiada za swoje czyny i może zostać namierzony.

M.in. właśnie o odpowiedzialności za słowo w sieci mówiła młodzieży mł. asp. Marlena Potasińska. Odpowiedziała także na pytania uczniów i nauczycieli.

pogadanka2.jpgpogadanka3.jpg