Dyrektor szkoły przyjmuje Rodziców we wtorki od godz. 15.30 do godz. 16.30::Terminy "Godzin dla rodziców" oraz zebrań dla rodziców opublikowane są w Kalendarzu w dzienniku elektronicznym.::Pedagog przyjmuje w poniedziałki od godz. 11.00 - 16.00, we wtorki od godz. 9.00 - 14.00, w środy od godz. 10.00 - 14.00, w czwartki od godz. 9.00 - 14.00, w piątki od godz. 9.00 - 12.00.

22 listopada 2018 11:46 | Aktualności

Lekcje w kaliskich bibliotekach

Co to jest ex libris, jak się go wykonuje, jakimi technikami, co oznacza i kto może go zrobić – na te i inne pytania dotyczące małej książkowej grafiki odpowiedzi poszukiwali uczniowie klasy 6a Naszej Szkoły podczas spotkania w kaliskiej Książnicy Pedagogicznej.

ksiaznic7.jpgksiaznic8.jpg

Pracownik biblioteki pokazał uczniom różne ex librisy, opowiedział historię ich powstania,  także wspomniał o kaliskich autorach tej grafiki, m.in. o Władysławie Kościelniaku. Młodzież podczas spotkania uczestniczyła także w lekcji kaligrafii, obejrzała wystawę dawnych sprzętów szkolnych.

ksiaznic17.jpg

Uczniowie zwiedzili także pracownię Władysława Kościelniaka. Dowiedzieli się w wypożyczalni jak zapisać się do biblioteki i jak szukać potrzebnych książek.

ksiaznic20.jpg

Na lekcji w Książnicy Pedagogicznej była też klasa 7b, zwiedzała bibliotekę i wzięła udział w lekcji o katalogach bibliotecznych.

ksiaznic19.jpg

Jeszcze w listopadzie i grudniu do Książnicy Pedagogicznej udadzą się klasy 8d, 6b i 4d.

ksiaznic32.jpg

Natomiast do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka wybrali się uczniowie klasy Ic.
Oddział Dziecięcy Filii nr 9 w ubiegły czwartek rozpoczął cykl spotkań dla uczniów szkół podstawowych klas początkowych. Jako pierwsze uczestniczyły w nim dzieci z klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu.

Uczniowie zwiedzili piękną, bo wyremontowaną niedawno bibliotekę, a także wysłuchali opowieści o Stefanie Szolc - Rogozińskim.

Więcej >>TUTAJ<<

Wizyta w kaliskiej Książnicy Pedagogicznej 2018