Dyrektor szkoły przyjmuje Rodziców we wtorki od godz. 15.30 do godz. 16.30::Terminy "Godzin dla rodziców" oraz zebrań dla rodziców opublikowane są w Kalendarzu w dzienniku elektronicznym.::Pedagog przyjmuje w poniedziałki od godz. 11.00 - 16.00, we wtorki od godz. 9.00 - 14.00, w środy od godz. 10.00 - 14.00, w czwartki od godz. 9.00 - 14.00, w piątki od godz. 9.00 - 12.00.

29 listopada 2018 13:29 | Aktualności

Święto Misia

Wszystkie misie nasze są – pod takim hasłem odbyło się Święto Pluszowego Misia w Naszej Szkole. Projekt szkolnej biblioteki we współpracy z nauczycielami klas 0-IV był realizowany od 23 do 29 listopada. Głównie chodziło o stwarzanie sytuacji sprzyjających kontaktowi z literaturą dziecięcą.

mis4.jpgmis7.jpg

Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w lekcjach, podczas których nauczyciele bibliotekarze przekazali historię pojawienia się pluszowego misia. Starszy kolega – Wiktor Wiertelak, przebrany za polarnego misia opowiedział skąd się wzięła pluszowa zabawka, rozdał też misiowe karty pracy. Kolorowanki były podstawą do stworzenia barwnej wystawy w czytelni.

mis32.jpg

W klasach drugich został przeprowadzony konkurs pięknego czytania literatury Czesława Janczarskiego. Wystartowało w nim 9 uczniów. Zwyciężyła Michalina Bartczak z klasy II b, drugie miejsce zajęła Hania Całka, z klasy II a, a trzecie Marcel Siwek z II c.

mis22.jpgmis24.jpg

W szkolnej bibliotece powstała ciekawa gazetka dotycząca święta Pluszowego Misia, a także wystawa książek poświęcona pluszowej zabawce.

mis17.jpg

Klasy trzecie wzięły udział w lekcji bibliotecznej, którą przeprowadziła pani Aldona Zimna, pracownik kaliskiej Książnicy Pedagogicznej. Uczniom opowiedziała o bibliotece, czytała misiowe bajki, zachęciła do wspólnej ruchowej zabawy, a także obdarowała najmłodszych zakładkami do książek.

mis44.jpgmis41.jpgmis47.jpg

Na koniec lekcji każdy chętny mógł sobie zrobić „misiowe” zdjęcie i wspólną klasową fotografię z olbrzymim pluszakiem.

mis55.jpg

W projekt włączyła się także klasa IVa. Na języku angielskim nauczycielka Paulina Łuczak zaprezentowała różne pluszowe zabawki, a także fotografie. Po angielsku zapoznała uczniów z historią pluszowego misia.  Były też oczywiście  pytania do tekstu i gra językowa online – wordsearch – nauka i utrwalenie nowego słownictwa. Dzieci stworzyły też krótki opis swojej zabawki, oczywiście w języku angielskim.

mis60.jpgmis61.jpg

Święto Pluszowego Misia 2018