04 marca 2019 08:14 | Aktualności

Jak zabawa to zabawa

W Tłusty Czwartek w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 0-III. O miłą atmosferę i dobrą zabawę zadbał DJ, który szybko zyskał sympatię uczniów i znakomicie kierował zabawą.

Mogliśmy podziwiać księżniczki, których było prawdziwe zatrzęsienie. Obok nich w równym szeregu stanęli wszelkiej maści rycerze, czarodzieje i wróżbici. Nie zabrakło też postaci, spędzających niektórym sen z powiek: wampirów, kościotrupów i piratów.  Ale nie było się czego bać, bo nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali dzielni policjanci, strażacy, bohaterowie kreskówek i filmów kinowych. Przygotowując przebrania dzieci i ich rodzice wykazali się dużą pomysłowością. Rodzice mieli nie lada zadanie, aby nadążyć za wyobraźnią swoich pociech. Efekt był naprawdę  imponujący, bo przy pomocy masek, peruk, makijaży i kolorowych ubrań uczniowie przeobrazili się w najróżniejsze postacie. Ale czego nie zrobi się, by dobrze wyglądać?!

O wystrój sali i przebieg konkursów zadbali członkowie Rady Rodziców. Wszyscy uczestnicy zabawy chętnie brali udział w konkursach z nagrodami. Dla zmęczonych tancerzy nie zabrakło napojów i słodkiego poczęstunku, przygotowanych przez rodziców.

Składamy serdeczne podziękowania w szczególności pod adresem Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 7 w Kaliszu, z której inicjatywny została zorganizowana noworoczna zabawa. Wszystkim osobom, które włączyły się w organizację balu również serdecznie dziękujemy.

Bal był wielkim wydarzeniem dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci i ich rodzice przygotowywali się do niego dużo wcześniej - poszukując, wybierając, przymierzając i wreszcie akceptując stroje karnawałowe.

karnawal3.jpgkarnawal4.jpg

Tak więc były: księżniczki, czarownice, pszczółki, rycerze, kotki, inne - wszystkie niezwykle kolorowe i zabawne przebrania.

Udaną zabawę, oprócz w.w., zagwarantowała też: super muzyka, konkursy, tańce w towarzystwie dzieci z klasy I i piękny wystrój sali.

W tym roku salę przyozdobiły min. postacie w strojach karnawałowych, które dzieci przedszkolne przygotowały pod okiem wychowawczyni podczas zajęć w grupach.

karnawal2.jpg

Zabawa zakończyła się poczęstunkiem. Ufundowane przez R.R. pączki były pyszne!

karnawal1.jpg