14 marca 2019 14:21 | Aktualności

II miejsce dla Tobiasza

Tobiasz Kasprzak z klasy 8c zajął drugie miejsce w kategorii klas 7-8 i gimnazjów w jubileuszowym X Konkursie Krajoznawczym „Piękna nasza Polska cała”, który odbył się 13 marca w II LO im. T. Kościuszki w Kaliszu.

W konkursie wzięło udział prawie 80 uczniów z Kalisza i powiatu kaliskiego. Z naszej szkoły wystartowało 4 uczniów. W kategorii klas 5-6 Dominika Śmietańska i Miłosz Smura z klasy 6c, a w kategorii klas 7-8 i gimnazjów Jan Ciesielski z klasy 7a i Tobiasz Kasprzak z klasy 8c.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą ogólną głownie z geografii, ale także z historii i biologii.

polska3.jpgpolska2.jpgpolska1.jpg

Organizatorzy podziękowali także opiekunom uczniów za długoletnią współpracę i przygotowywanie młodzieży do konkursu. Anna Woszczalska za udział we wszystkich edycjach konkursu krajoznawczego „Piękna nasza Polska cała” otrzymała pamiątkowy dyplom i album o Polsce.