21 marca 2019 09:49 | Aktualności

Nie pal przy mnie, proszę

W roku szkolnym 2018/2019 w klasach drugich realizowany był ogólnopolski program antynikotynowy „Nie pal przy mnie, proszę”.

Celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

nie_pal6.jpgnie_pal8.jpg

W trakcie zajęć edukacyjnych dzieci poznały główną bohaterkę programu wiewiórkę Wikę, która towarzyszyła im w zajęciach. Korzystały z kart pracy zawartych w programie oraz przygotowanych przez koordynatora. Zajęcia prowadzone były w oparciu o scenariusze programu oraz według pomysłów nauczyciela. Uczniowie klas drugich uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

nie_pal4.jpgnie_pal9.jpg

Podsumowaniem realizacji programu był klasowy konkurs plastyczny „ Nie pal przy mnie proszę”. Drugoklasiści wykonali z dużym zaangażowaniem pomysłowe plakaty z hasłem przewodnim konkursu. We wszystkich wytworach dzieci wykazały dużą pomysłowość, ciekawe rozwiązania i twórczą ekspresję. Zorganizowana wystawa prac została obejrzana i podziwiana przez uczniów i nauczycieli szkoły a także gości. Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów – chętnie wykonywały polecenia i zadania. W przyszłości równie chętnie przystąpimy do realizacji tego programu.

nie_pal10.jpgnie_pal12.jpg