21 marca 2019 10:14 | Aktualności

Savoir-vivre nigdy nie wychodzi z mody

Już po raz dwudziesty drugi Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu zorganizowała Międzyszkolny Turniej Językowy REBUSIK. Konkurs odbył się 13 marca 2019 r. tym razem pod  hasłem SAVOIR- VIVRE NIGDY NIE WYCHODZI Z MODY. Celem konkursu było utrwalenie zasad kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach życia społecznego.

Uczestnicy otrzymali zadania w atrakcyjnej, zabawowej formie w postaci: zagadek, rebusów i diagramów. W turnieju wzięło udział 30 uczniów klas I-III z 10 kaliskich szkół podstawowych.

Reprezentantami naszej szkoły byli: Lena Marcinkowska kl.1a, Antoni Bartczak kl. 2a oraz Kamil Pilarczyk kl. 3a. Uczniowie próbowali swoich sił w konkurencjach indywidualnych i grupowych. Działając w trzyosobowych zespołach musieli wykazać się nie tylko znajomością zasad dobrego wychowania, ale również spostrzegawczością  i umiejętnością współpracy.

dsc_5216.jpg

Turniej został uwieńczony występem teatrzyku w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10, którego tematem przewodnim był  oczywiście SAVOIR VIVRE.

dsc_5330.jpg

Zdjęcia pochodzą ze strony www.sp10.kalisz.pl