Dyrektor szkoły przyjmuje Rodziców we wtorki od godz. 15.30 do godz. 16.30::Terminy "Godzin dla rodziców" oraz zebrań dla rodziców opublikowane są w Kalendarzu w dzienniku elektronicznym.::Pedagog przyjmuje w poniedziałki od godz. 11.00 - 16.00, we wtorki od godz. 9.00 - 14.00, w środy od godz. 10.00 - 14.00, w czwartki od godz. 9.00 - 14.00, w piątki od godz. 9.00 - 12.00.

01 kwietnia 2019 10:35 | Aktualności

Po przesłuchaniach

I etap XVII Kaliskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza za nami. W sobotę, 30 marca w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza jury konkursowe w trzech komisjach przesłuchało ponad 80 młodych muzyków, w 4 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8 i szkoły ponadpodstawowe.

W I etapie uczestnicy wykonywali  piosenki w języku polskim o tematyce dziecięcej lub młodzieżowej o wartościach wychowawczych dostosowane formą i treścią do wieku i możliwości wokalnych.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski, biorą  w nim udział uczniowie z Kalisza, miejscowości ościennych, ale także z dalekich miast.

Marta (12 lat) i Helena na (8 lat) na konkurs przyjechały z mamą, z Ostrowa Wielkopolskiego.

- Marta ćwiczy od 6 roku życia, Helena od dwóch lat. Nasz tydzień jest ciężki. Najpierw szkoła podstawowa, potem szkoła muzyczna i jeszcze śpiewy. Cały dzień mija bardzo szybko. Nie mamy muzycznych tradycji w domu. Pani w przedszkolu u Marty zauważyła, że córka ma dobry słuch, talent i powinna to rozwijać.

konkurs1.jpg

Jednym z głównych celów konkursu jest rozwijanie pasji i zainteresowań wokalnych dzieci i młodzieży.

Pierwszy raz udział w konkursie wzięła Antonina z Ostrowa Wielkopolskiego. Uczy się śpiewu od pół roku.

- Zaczęła chodzić na zajęcia do Domu Kultury w Ostrowie i tam pani zauważyła, że powinna rozwijać swój talent. To nasz pierwszy konkurs, chcemy zobaczyć jak to jest. Kocha śpiewać. Codziennie chodzimy na lekcje śpiewu – powiedziała mama Antoniny.

konkurs4.jpg

W rozwijaniu muzycznego talentu 11-letniego Michała także wspiera mama.

- Syn zaczął śpiewać jak miał 5 lat, profesjonalnie uczy się od dwóch. Codziennie ćwiczy sam, raz w tygodniu jeździ na lekcje śpiewu. Michał gra także na perkusji, łączy dwie pasje. Dużo pracy go to kosztuje. Jest jeszcze oczywiście szkoła podstawowa i harcerstwo, więc jest tego sporo – powiedziała mama Michała z Nowego Miasta.

konkurs18.jpgkonkurs20.jpg

Młode solistów przesłuchiwały 3 komisje konkursowe w składzie: pierwsza - prof. Andrzej Ryłko, UAM i Grzegorz Walendowski, MDK, drga – Violetta Urban, dyrektor SP 7, Borys Przetakiewicz, MDK i PSM w Kaliszu, trzecia – Edyta Stangret – Nowak, SP 7 i Aneta Grzelaczyk - Erguc, SP7.

konkurs7.jpgkonkurs8.jpgkonkurs9.jpgkonkurs11.jpg

8 kwietnia 2019 r. na stronach internetowych organizatorów oraz współorganizatorów zostanie opublikowany Protokół z I etapu Konkursu z listą uczestników zakwalifikowanych do II etapu oraz ze wskazanymi przez Jury piosenkami (po jednej z I etapu).

konkurs15.jpgkonkurs17.jpgkonkurs16.jpg

Finał konkursu odbędzie się 24 maja 2019 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

konkurs23.jpg

XVII Kaliski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza organizowany jest przez Szkołę Podstawową Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu we współpracy z Urzędem Miejskim, Centrum Kultury i Sztuki, Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu.

konkurs25.jpg

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza.

Relację z Finału Konkursu w 2018 roku można obejrzeć << TUTAJ>>

Przesłuchania w ramach KKPDiM 2019