06 maja 2019 08:22 | Aktualności

Lapbooki o książkach

17  prac wpłynęło na konkurs Lapbook pt „Książka, którą warto przeczytać”, który został ogłoszony we współpracy z kaliską Książnicą Pedagogiczną im. Alfonsa Parczewskiego. Zadaniem ucznia było zapromowanie w ciekawy sposób książki, którą chciałby polecić innym.

lapbook6.jpglapbook7.jpg

Lapbook to inaczej książka na kolanach. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając różne elementy, komponując w całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia i zapamiętania. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad, chociaż  można je wskazać, np. podając minimalną  ilości kieszonek, wykorzystywania wydruków. Ważna jest tu kreatywność i twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego tematu.

lapbook8.jpglapbook10.jpg

Prace trafiły na wystawę do kaliskiej Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego. W czerwcu będzie można je oglądać w Naszej Szkole.

lapbook_w_ks1.jpg

lapbook11.jpg