09 maja 2019 13:29 | Aktualności

Tydzień Bibliotek

Jak wyrazić wszystko nie mówiąc nic – język migowy przydać się może – to projekt edukacyjny w ramach programu Tygodnia Bibliotek w którym udział wzięła Nasza Szkoła we współpracy z kaliską Książnicą Pedagogiczną.

miganie3.jpg

7 maja klasa IIc wzięła udział w ciekawej lekcji nauki języka migowego w Książnicy. Uczniowie poznali litery w języku migowym. Próbowali literować i pokazywać swoje imię i nazwisko. Dowiedzieli się jak pokazujemy różne zwroty w języku migowym, ale też liczby, zwierzęta i inne potrzebne w codziennym życiu wyrazy ułatwiające porozumiewanie się z osobami niesłyszącymi.

miganie4.jpg

Obejrzeli słowniki języka migowego i inne wartościowe książki.

miganie7.jpg

Uczniowie poszerzyli wiedzę o świecie osób z niepełnosprawnością narządu słuchu.

miganie8.jpg

Dzieci chętni uczestniczyły w zajęciach. Poprowadziła je Jolanta Szymańska.

miganie9.jpg

miganie10.jpg

Natomiast w Szkolnej Bibliotece z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek zorganizowano quizy dotyczące „Mikołajka”. Zainteresowania uczniowie klas IV-VI mogli na przerwach rozwiązywać zagadki o Mikołajku. Najmłodsi mogli narysować atrybuty biblioteki i bibliotekarza.

Klasę 1b odwiedziała natomiast Aldona Zimna z kaliskiej Książnicy Pedagogicznej. Przedstawiła uczniom teatrzyk metodą kamishibai. Uczniowie wysłuchali opowieści o "Panach Palcach" i o "Groszku". Na koniec sami prezentowali swoje krótkie historie.

kami6.jpgkami14.jpgkami16.jpgkami15.jpgkami13.jpg