14 maja 2019 12:08 | Aktualności

Praca domowa

„Praca domowa” – to tytuł zajęć biblioterapeutycznych przeprowadzonych dla uczniów klasy II a naszej szkoły przez studentów kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Warsztaty odbyły się w kaliskiej Książnicy Pedagogicznej w ramach „Tygodnia Bibliotek w Książnicy” pod kierunkiem dr Eweliny Poniedziałek.

emocje1.jpgemocje5.jpgemocje7.jpg

Zajęcia były oparte na książce: „Inne opowieści z planety Taktali”. Głównym tematem spotkania były emocje. Uczniowie poznawali i rejestrowali swoje uczucia, wahania i nastroje, mówili o nich, rozpoznawali uczucia innych ludzi. Dzieci odczytywały emocje towarzyszące kolegom z klasy, sygnały płynące z mowy ciała, uczyli się nazywać swoje stany.

emocje9.jpgemocje15.jpg

Zajęcia trwały 90 minut, były bardzo różnorodne i dynamiczne. Uczniowie współpracowali ze sobą, byli podzieleni na małe grupy, konsultowali się także ze studentami. Były elementy dramy, wspólnej zabawy w kole, rozmowa i oczywiście burza mózgu na temat uczuć i ich prezentowania.

emocje21.jpg

Na koniec uczniowie rysując buźki, pokazali czy zajęcia im się podobały czy nie.

emocje25.jpgemocje28.jpg

"Praca domowa" 2019