17 maja 2019 09:57 | Aktualności

Kolorowy korowód

W czwartek 16 maja 2019 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w kolorowym korowodzie w ramach „Programu dla szkół”. Dzięki uczestnictwu w tym przedsięwzięciu ze środków unijnych oraz z budżetu krajowego regularnie do naszej docierają porcje owoców i warzyw. Celem programu jest propagowanie zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa.

kor8.jpgkor11.jpgkor24.jpg

W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas I-III, wyposażeni w emblematy tematyczne oraz transparenty wykonane podczas zajęć edukacji plastycznej, uformowali korowód, który był jednym z zaplanowanych działań „Programu dla szkół”.

Punktem kulminacyjnym były odwiedziny w zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Niepublicznym Przedszkolu „Pluszowy Miś”. Wicedyrektor Jadwiga Wojtyś wręczyła na ręce dyrekcji przedszkola okolicznościową kartkę, która miała poinformować przedszkolaki o programie oraz zachęcić je do częstszego spożywania owoców i warzyw.

1.jpg11.jpg13.jpg

kor1.jpgkor2.jpg

Informacja została przygotowana przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej pod kierunkiem nauczyciela Anny Malinowskiej-Leki.

Dzieci z „Pluszowego Misia” otrzymały soczyste jabłka ufundowane przez pana Jacka Kaźmierczaka oraz porcję warzyw przygotowaną przez rodziców uczniów z klasy IIc.

17 maja grupa fioletowego misia z przedszkola podziękowała uczniom klasy IIc za przekazane owoce i warzywa.

korowod3.jpgkorowod4.jpgkorowod2.jpg

Kolorowy korowód 2019