03 czerwca 2019 11:04 | Aktualności

Helena Popiel z GRAND PRIX

Helena Popiel z Ostrowa Wielkopolskiego zdobyła GRAND PRIX w kaliskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2019 za wykonanie „Plastusia”.

kpa3.jpg

kpa2.jpg

24 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbyła się już XVII edycja Konkursu o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza 2018/2019, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu oraz Urzędem Miejskim w Kaliszu.

W I etapie XVII Kaliskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowego o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza, spośród 133 uczestników Jury zgodnie z Regulaminem postanowiło zakwalifikować do finału 56 solistek i solistów.

Uczestnicy do Kalisza przyjechali z całej Polski. Młodzi artyści często mają już swój bogaty dorobek muzyczny. Drugie miejsce w znanym show telewizyjnym MAM TALENT zajęła 13-letnia Emilia Nowak z Leszna.

„Udział w programie to był świetny start. Teraz mam różne koncerty, mam też swoją menedżerkę. W ciągu miesiąca mam 2-3 koncerty. Występuję na różnych imprezach, przede wszystkim dla dzieci. Jestem rozpoznawalna, to bardzo fajne, daje autografy i zdjęcia. Nie czuję się gwiazdą, chodzę do szóstej klasy, jestem koleżanką i przyjaciółką” – powiedziała Emilia Nowak.

kp11.jpgkp16.jpg

Emilia w Kaliszu za piosenkę „Dziewczyna z 4G” zajęła w swojej kategorii II miejsce.

Główną nagrodę Konkursu otrzymała uczennica II klasy szkoły Podstawowej Helenka Popiel.

„To dla nas duże zaskoczenie” – mówiła nie kryjąc wzruszenia mama Heleny:

„Helenka miała przygotowaną piosenkę „Parasolki”. Nam się wydawało, że ona brzmi lepiej właśnie w tej piosence. Ona sama zdecydowała jednak, że zaśpiew „Plastusia”. Powiedziała, że to jest jej ulubiona piosenka i na którymś konkursie chce ją zaśpiewać. Miała rację. Myśmy się nie spodziewali, że będzie tego taki efekt. To jest ich pasja, śpiewają obie, siostry, lubią to, żadna nie jest gwiazdą.”

kpa4.jpg

W jury konkursu w tym roku zasiedli: przewodniczący - aktor i tenor - Jacek Wójcicki, kompozytor i skrzypek zespołu Brathanki Adam Prucnal i Violetta Urban, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu.

„Było inaczej niż w zeszłym roku. W niektórych kategoriach lepiej, w innych słabiej. Przede wszystkim zmienił się repertuar, co mnie bardzo cieszy. Przez ostatnie lata był typowo festiwalowy. Piosenki się powtarzały, ramoty festiwalowe. Nie było nowych pomysłów.

Ja uwielbiam jak dziecko śpiewa o tym co go dotyczy, niech nie śpiewa sześciolatek o straconych nadziejach, złudzeniach i nieszczęśliwej miłości, bo on nie ma o tym zielonego pojęcia. Dzieci mają swój świat i młodzież też musi mieć swój świat. Starsi próbują być bardzo dorośli. Dziewczynki w wieku 50 lat będą marzyły, żeby być nastolatkami i miniówy zaczną nosić dopiero wtedy. Tak jest w życiu. Osiemnastki nie chcą nosić mini bo się wstydzą, a jak mają 50 lat i powinny przechodzić w midi, to zaczynają nosić mini.

W tym roku sięgnięto do innego repertuaru. Zaskoczyła mnie w tym wydaniu mnogość piosenek z repertuaru Zbyszka Wodeckiego, wszystkie w wymiarze pozytywnym. Jego piosenki były pogodne z piękną melodyką. Fajnie, że młodzież po to sięga. Bo to będzie klasyką.

Jeśli chodzi o GRAND PRIX, to okazało się, że najmłodsi dali z siebie wszystko, byli naturalni, bezpretensjonalni , to nas uwiodło i zachwyciło. I to nagrodziliśmy główną nagrodą” powiedział przewodniczący jury.

kp24.jpgkp26.jpg

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęły: Amelia Kania z Mieleszyna, Antonina Zommer z Turku, Weronika Gabryś z Ostrowa, i Julia Fajdek z Kalisza. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 7 w Kaliszu przy współpracy CKIS-u i MDK-u.

Listę nagrodzonych znajdziecie >>>TUTAJ<<<

kp27.jpg

Informacje o konkursie znalazły się także w kaliskich mediach: Radiu Centrum i na portalu kalisz.naszemiasto.pl

XVII Kaliski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2019