06 czerwca 2019 14:06 | Aktualności

Chroń Środowisko !

Co roku, 5 czerwca, na całym świecie obchodzony jest Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. W naszej szkole wydarzenie to postanowiliśmy połączyć z obchodzonym 26 kwietnia Dniem Ziemii i Dniem Geografa.

dzien_ziemi_2.jpgdzien_ziemi_3.jpg

Aby przybliżyć uczniom klas I-III tematykę związaną z ochroną flory i fauny na całym świecie, Samorząd Uczniowski pod opieką Arlety Wawrzyniak i Anny Malinowskiej-Leki przygotował karty pracy. Zagadki, szyfrowanki, rebusy, krzyżówki skupione były wokół siedmiu kontynentów: Antarktydy, Australii, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Afryki, Azji i Europy.

Celem było wnikliwie przyjrzenie się przez uczniów jednemu z przydzielonych lądów, poprzez poznanie jak największej ilości informacji, zagadnień i ciekawostek z nim związanych. Najistotniejsze jednak było to, by dzieci dostrzegły piękno świata roślin i zwierząt całego świata począwszy od najzimniejszego do najgorętszego miejsca. Zajęcia urozmaicone były pracą z mapą, filmami edukacyjnymi, prezentacjami oraz wspólną nauką piosenki pt. „Świat w naszych rękach”.

dzien_ziemi_8.jpgdzien_ziemi_9.jpg

Na zakończenie pracy podczas zajęć, każda z klas wykonała plakat, przedstawiający zagrożone gatunki zwierząt i roślin danego kontynentu. Opiekunowie samorządu przygotowali okolicznościową wystawę na dziedzińcu szkolnym, którą można było podziwiać przez cały dzień.

dzien_ziemi_12.jpg

Zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego był uroczysty apel przygotowany pod kierunkiem pań Arlety Wawrzyniak i Anny Malinowskiej-Leki przez uczniów klasy 2b oraz dzieci klas pierwszych, uczęszczające do świetlicy szkolnej. Oprócz ważnych informacji na temat sposobów ochrony i dbania o naszą planetę, dzieci obejrzały krótki program artystyczny oraz wspólnie zaśpiewały poznaną piosenkę. Podczas apelu wręczone zostały również nagrody i wyróżnienia dla laureatów Szkolnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego dla uczniów klas II-III.

dzien_ziemi_15.jpg

Serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie tego ważnego dla naszego świata dnia. Podziękowania pragniemy złożyć również na ręce wychowawców klas I-III, którzy zrealizowali wszystkie zaplanowane działania. Pochwały należą się również uczniom, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach oraz wykonali przepiękne plakaty.

dzien_ziemi_16.jpg