09 czerwca 2019 13:05 | Aktualności

Jak nie czytam jak czytam

Jak nie czytam jak czytam - w piątek Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza wzięła udział w ogólnpolskiej akcji wspólnego czytania książek.

czytamy9.jpgczytamy10.jpg

7 czerwca uczniowie z całej Polski czytali – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta ponad 400 tys. osób.
czytamy16.jpgczytamy22.jpgczytamy31.jpg

"Po prostu chcemy dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy"- argumentują organizatorzy akcji.

czytamy34.jpgczytamy45.jpgczytamy53.jpg

W naszej szkole ponad 400 uczniów czytało na boisku. Przynieśli koce, karimaty i prezkąski. Klasy I-III i klasa 4d wykonały kolorowe plakaty promujące akcję i samo czytanie. Wspólnie czytali ponad pół, każdy to, co chciał. Czytali też nauczyciele i wychowawcy.
czytamy55.jpg

Akcji Jak nie nie czytam jak czytam towarzyszł odbywający się później Dzień Sportu. Uczniowie wzięli udział w licznych rozgrywkach sportowych.

jak_nie_czytam_jak_czytam_2019.jpgjak_nie_czytam_jak_czytam_20196.jpg

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM 2019