17 czerwca 2019 14:11 | Aktualności

Máxima cum láude dla Szkolnej Biblioteki

Szkolna Biblioteka działająca w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza otrzymała honorowy tytuł Máxima cum láude (Z najwyższą pochwałą).

PBP Książnica Pedagogiczna im. A.Parczewskiego – jednostka edukacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zorganizowała dnia 14 czerwca uroczyste podsumowanie całorocznego projektu współpracy Książnicy z bibliotekami szkolnymi pt. AKTYWNA BIBLIOTEKA.

tytul1.jpg

W tegorocznej, drugiej edycji projektu wzięło udział 11 bibliotek szkolnych z Kalisza i powiatu kaliskiego. Na spotkanie przybyli nauczyciele bibliotekarze, dyrektorzy szkół, rodzice oraz uczniowie – laureaci szkolnego konkursu na lapbooka pt. „Książka, którą warto przeczytać”, przeprowadzonego w ramach projektu przez bibliotekarzy w szkołach.
Celem projektu było budowanie partnerskiej współpracy Książnicy z bibliotekami szkolnymi oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie działalności bibliotek szkolnych. Organizatorzy wyłonili zwycięską bibliotekę szkolną, która wyróżniła się aktywnością i nadali jej tytuł honorowy Máxima cum láude (Z najwyższą pochwałą). Tytuł ten otrzymała biblioteka Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu. Przyznano także dwa wyróżnienia – bibliotece Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu i bibliotece Szkoły Podstawowej w Chełmcach.

tytul.jpg

Nagrody były współfinansowane przez panią Marzenę Wodzińską Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Samorząd Wielkopolski. Wszystkie biblioteki otrzymały pakiety książek, a uczniowie upominki.
Spotkaniu towarzyszył występ wokalny uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Kaliszu, Alicji Dymarczyk.
Po zakończeniu oficjalnej części podsumowania, zaprosiliśmy na poczęstunek, który został ufundowany przez Bu'a Caffe.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcy, wyróżnionym oraz wszystkim bibliotekom biorącym udział w projekcie. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu.

tytul2.jpg(tekst i zdjęcia Książnica Pedagogiczna)

Wyniki szkolnego konkursu na lapbooka:

Kategoria I-III

Pierwsze miejsce Przemysław Dziubek, kl. 3b

Drugie miejsce – Paris Bosmans, 3b

Trzecie miejskie – Jakub Kujawski 3b

Kategoria IV-VIII

dwa drugie miejsca dla Katarzyny Polak, kl. 4a i Julii Wojtyś, kl. 4d

trzecie miejsce dla Norberta Dziubka z kl. 5d.