19 września 2019 14:09 | Aktualności

Idę do szkoły

Po raz kolejny, wraz z początkiem roku szkolnego  w klasach I – III   realizowany był projekt edukacyjny „Idę do szkoły 2019”. Jego głównym celem było szerzenie wiedzy o zasadach ruchu drogowego wśród najmłodszych uczniów. Na korytarzach szkolnych przygotowane zostały gazetki ścienne, a w poszczególnych klasach kąciki tematyczne propagujące zasady bezpiecznego uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym. W ciągu tygodniowej realizacji projektu dzieci podjęły wiele różnorodnych działań mających na celu wdrażanie do prawidłowych zachowań w ruchu drogowym oraz rozwijanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.Podczas zajęć edukacyjnych  nauczyciele przeprowadzili pogadanki, zabawy ruchowe i dydaktyczne. Uczniowie wspólnie ułożyli hasło dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Zajęcia urozmaiciła broszurka „Bezpieczna droga do szkoły”, film edukacyjny i prezentacja multimedialna. Uczniowie zdobytą wiedzę wcielali w życie. Na skrzyżowaniu drogowym najmłodsi uczestnicy ruchu doskonalili umiejętność właściwego przejścia przez jezdnię oraz rozpoznawanie i nazywanie znaków drogowych. W ramach projektu został zorganizowany konkurs plastyczny: "Moja bezpieczna droga do szkoły".