01 października 2019 09:35 | Aktualności

Atrakcyjny piknik

Konkursy, gry, zabawy dla dzieci i rodziców – to tylko niektóre atrakcje, które odbyły się podczas Pikniku Rodzinnego „Dbaj o zdrowie”, 28 września w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza

Szkolny piknik to już wieloletnia tradycja -  skupia uczniów, ich rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, a także absolwentów i mieszkańców osiedla Korczak. To doskonała okazja do spotkań, rozmów, wspomnień, a także dobrej zabawy na terenie szkoły. Szkolną imprezę swoją obecnością zaszczycił Mateusz Podsadny, wiceprezydent Miasta Kalisza.

piknik2.jpgpiknik3.jpgpiknik4.jpg

Podczas pikniku odbył się m.in. Festiwal Talentów uczniów i nauczycieli kaliskiej „Siódemki”. Zaprezentowali się uczniowie, którzy świetnie śpiewają, malują, tańczą, a także … kręcą balony. Swoje umiejętności pokazali także nauczyciele – prace na szydełku czy obrazy w drewnie.

piknik16.jpg

Podczas pikniku były gry stolikowe, zabawy rytmiczne przy muzyce, warsztaty origami. Uczestnicy wzięli udział w konkursie plastycznym „Zdrowie na talerzu” i warsztatach plastycznych „W królestwie ciastoliny”. Przygotowano też konkurs kaligraficzny „Jak kura pazurem”. Uczniowie z makaronu robili ciekawą biżuterię, a na chemicznym stoisku czarowali różne kolorowe masy.

piknik11.jpg

Szkolna biblioteka wspólnie z pracownikami Kaliskiej Książnicy Pedagogicznej promowała czytelnictwo. Na stoisku można było się zapoznać z bogatą ofertą Książnicy, wypożyczyć i podarować książkę szkolnej bibliotece. Darczyńcy przekazali ponad 30 książek.

piknik6.jpgpiknik13.jpgpiknik14.jpg

Podczas imprezy działał także punkt informacyjno - edukacyjny dla dzieci i dorosłych Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kaliszu. Przeprowadzono konkursy związane z profilaktyką zdrowia. Uczniowie mogli założyć alkogogle, dowiedzieli się także wiele o uzależnieniach.

piknik7.jpgpiknik8.jpgpiknik9.jpgpiknik10.jpg

Każdy mógł wziąć udział w tworzeniu wspólnego plakatu „Jemy zdrowo i kolorowo”. Nie zabrakło różnych rozgrywek sportowych, a najmłodsi mogli poskakać w dmuchanym zamku. Straż Miejska znakowała rowery i dzieliła się wiedzą na temat bezpieczeństwa. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia warsztatowe z robotyki.

piknik15.jpg

Kulinarne niespodzianki przygotowali rodzice, nauczyciele oraz zaprzyjaźnione firmy. Furorę zrobił bigos z jabłek i grill – w rolę kucharzy wcielili się nauczyciele wychowania fizycznego.

Podczas imprezy informowano o głosowaniu na zadanie lokalne Osiedla Korczak w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2020 roku „Renowacja dziedzińca na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu”.

Organizatorami Pikniku Rodzinnego byli: Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, Rada Osiedla Korczak w Kaliszu i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu.

O szkolnym wydarzeniu napisały też kaliskie media [KLIK]

Tekst i foto: Małgorzata Wojtyś

Piknik Rodzinny "Dbaj o zdrowie" 2019