08 października 2019 13:05 | Aktualności

Geografia uczy i bawi

Połączenie wiedzy z praktyką - tak wyglądały ostatnie zajęcia geografii prowadzone przez Agnieszkę Nowak w klasach szóstych.

Trudne lekcje nauki odczytywania współrzędnych geograficznych, posługiwanie się południkami i równoleżnikami zostały nagrodzone. W ciągu całej godziny lekcyjnej uczniowie pracowali z globusami indukcyjnymi. Ich zadaniem było rysowanie siatki geograficznej czyli nanoszenie na globus południków i równoleżników. W czasie pracy uczniowie utrwalali poznaną wcześniej wiedzę.

globus1.jpg

Lekcja przerodziła się w wesołą zabawę. Na wyrysowaną siatkę geograficzną szóstoklasiści nanosili kontynenty i oznaczali oceany. Uśmiechy na twarzach mówiły, że zajęcia były interesującym i twórczym przeżyciem. Powstały ciekawe globusy, które uczniowie chętnie prezentowali nauczycielowi i kolegom.

globus2.jpg

Nauka nie zawsze bywa trudna szczególnie gdy, możemy ją poznać od strony praktycznej. Teraz łatwiej jest odczytać współrzędne geograficzne i wskazać dane miejsce na mapie.

globus3.jpg

Tekst i foto: Agnieszka Nowak.