10 października 2019 13:27 | Aktualności

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 r. uczniowie klas 3-8, nauczyciele i pracownicy szkoły uczestniczyli w akcji ŚDTM (po angielsku WMTDAY) pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia tabliczki mnożenia, a podczas przerw zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły, mogli popisać się doskonałą jej znajomością. Nagrodą za zdany egzamin był pamiątkowy znaczek z tytułem: Ekspert tabliczki mnożenia.

tabliczka1.jpg

Od początku tygodnia uczniowie przypominali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki, a na zajęciach komputerowych rywalizowali o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia na platformie Aztekium.pl. Najlepsza okazała się Michalina Sobczyk z klasy 6c z wynikiem 84 sekundy. Na zajęciach wychowania fizycznego społeczność szkolna łączyła zmagania sportowe ze sprawdzeniem swojej „wiedzy tabliczkowej”.

Natomiast najmłodsi uczniowie klas trzecich zmagali się ze sportową tabliczką mnożenia,  rozwiązywali rebusy i bawili się kartami matematycznymi.

tabliczka.jpg

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom,
którzy włączyli się w przeprowadzenie akcji.

Koordynatorzy akcji: p. Ewa Przybyła, p. Jadwiga Wojtyś, p. Teresa Pogorzelec.

Tekst i foto: Ewa Przybyła.