14 października 2019 11:36 | Aktualności

Marta Walczykiewicz w "Siódemce"

Marta Walczykiewicz – utytułowana kajakarka, wicemistrzyni olimpijska, 9 października była gościem Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kalisza.

Spotkała się z klasami szóstymi. Opowiedziała uczniom o początkach swojej kariery, dzieciństwie, szkole. Przede wszystkim mówiła o swoich sukcesach.

walczykiewic38.jpgwalczykiewic42.jpgwalczykiewic44.jpg

Pierwsze treningi zaczynała w 1996 roku, miała wtedy 9 lat. Na kajakach pływa 23 lata. Zdobyła 50 medali na mistrzostwach Polski, 38 na Pucharach Świata i Super Pucharach Świata, 12 na Mistrzostwach Świata i 13 na Mistrzostwach Europy. 4 lata temu na Igrzyskach Olimpijskich zdobyła srebro. W swojej kolekcji kajakarka ma 118 medali. Przed nią olimpiada w Tokio.

Przed spotkaniem uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym: „Marta Walczykiewicz – nasza olimpijka”.

I miejsce: Adrianna Graczyk, kl. 6b

II miejsce: Marta Pilarczyk, kl. 6a

III miejsce: Zuzanna Księżak, kl. 6a

Wyróżnienie: Wiktor Kaczmarek, kl. 6b

Zwycięskie prace wybrała Marta Walczykiewicz. Pogratulowała zwycięzcom i wręczyła nagrody. Te zostały ufundowane przez Szkołę podstawową nr 7. Gadżety przekazała także Marta Walczykiewicz i Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie.

walczykiewic50.jpg

Marta Walczykiewicz odpowiedziała na wszystkie pytania uczniów i nauczycieli, wręczała autografy, prezentowała medale, a także pozowała do wspólnych zdjęć.

walczykiewic30.jpgwalczykiewic34.jpg

walczykiewic29.jpgwalczykiewic36.jpg

Na koniec wysłuchała muzycznej niespodzianki. Basia Pawlak z klasy 6a zaśpiewała piosenkę autorstwa swojej mamy. Utwór był specjalnie napisany na spotkanie, i opowiadał o karierze kajakarki.

walczykiewic51.jpgwalczykiewicz3.jpgwalczykiewicz16.jpg

Organizatorem spotkania była Szkolna Biblioteka.

Spotkanie z Martą Walczykiewicz 2019

Filmy: