17 października 2019 09:30 | Aktualności

Święto jabłka

09.10.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w uroczystości przedszkolnej „Święto jabłka”, do której włączyli się również rodzice przygotowując smakołyki z jabłek.

Dzieci rozpoczęły ten dzień od dekoracji klasy, do czego wykorzystały jabłkowe mandale, oraz jesienne stroiki wykonane własnoręcznie z wykorzystaniem zgromadzonego materiału przyrodniczego-w tym jabłek.

jab.jpg

Podczas wspólnych zajęć dzieci określały walory wizualne i smakowe wybranych gatunków jabłek, poznały ich nazwy, oraz zrozumiały ważną rolę owadów (w większości pszczół) w powstawaniu owoców.

jab4.jpg

Święto jabłka stało się też doskonałą okazją do wyjaśnienia dzieciom takich zagadnień jak przemoc i empatia. Dzieci wzięły udział w jabłkowym eksperymencie, który pomógł im zrozumieć, że słowa też mogą ranić. Dzieci były niesamowicie zaskoczone efektem końcowym eksperymentu, który sprowokował je do dzielenia się własnymi doświadczeniami.

jab6.jpg

Uwieńczeniem uroczystości był świąteczny jabłkowy poczęstunek, który przygotowali dla swych pociech Rodzice.

Wszystkie działania były spójne z realizowanym przez oddział przedszkolny programem „Mamo, Tato co wy na to”, którego realizacja będzie kontynuowana przez cały rok szkolny.

jab8.jpg

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Małyjasiak