28 października 2019 09:28 | Aktualności

Jesienne obserwacje

Uczniowie z klasy 3a i 3b wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Pod opieką pań przewodniczek przeżyliśmy wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu.

goluchow_2019_5.jpggoluchow_2019_10.jpg

W formie zabawowej i zadaniowej uczniowie utrwalili informacje i wiadomości o lesie. Podczas spaceru rozpoznawaliśmy drzewa liściaste i iglaste. Czasami udało się nam usłyszeć śpiew ptaków. W grupach szukaliśmy kolorów jesieni do przygotowanych palet barw. Poznaliśmy też nową technikę plastyczną, okazuje się , że nie mając farb można tworzyć obrazy malując kolorowymi liśćmi. Również mogliśmy rozwijać swoje umiejętności ruchowe – wykorzystaliśmy do tego przestrzeń parku oraz zabawy naśladowcze.

goluchow_2019_12.jpg

Dodatkową atrakcją były warsztaty plastyczne - każde dziecko samodzielnie komponowało swój obraz techniką decoupage. Na koniec odbyliśmy spacer do Pokazowej Zagrody Zwierząt, w której zobaczyć można żubry, koniki polskie, daniele oraz dziki. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce.

goluchow_2019_22.jpg

Gołuchów 2019