13 listopada 2019 09:16 | Aktualności

Moja Mała Ojczyzna

,,Dzisiaj wielka jest rocznica- Jedenasty listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy
Wolność – polską mowę w szkole,
To, że tylko z ksiąg historii
Poznajemy dziś niewolę.’’

11 listopada to ważna data dla naszego narodu. Uczniowie oddali hołd poległym Polakom. W szkole odbył się apel poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości. Każdy z uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego miał przypięty kotylion w barwach biało-czerwonych.

Z wielką powagą i zainteresowaniem uczniowie wysłuchali części artystycznej, która była lekcją historii przygotowaną przez uczniów. Apel wzbudził zainteresowanie przeszłością naszego kraju, kształtował poczucie dumy narodowej i postawę szacunku wobec symboli narodowych. Pieśni i wiersze patriotyczne oddały atmosferę tamtych dni.

img_2777.jpg

Podczas apelu rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny pt. „Moja Mała Ojczyzna”, zorganizowany przez panią Magdalenę Karasińską.

Głównym założeniem konkursu było rozbudzenie świadomości narodowej uczniów oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

Wręczenie laureatom nagród i dyplomów przez panią dyrektor Violettę Urban nastąpiło podczas uroczystego Koncertu Pieśni Patriotycznej, upamiętniającego 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

img_2780.jpg

Spośród wielu pięknych i ciekawych prac, jury wyróżniło:

Zuzannę Jakubek w kategorii oddział przedszkolny oraz Oliwię Kupczyk, Aleksandrę Łagodę, Wiktorię Łagodę, Alicję Bombas i Lenę Świątnicką w kategorii klas 1 – 3.

img_2800.jpgimg_2801.jpg

Dziękujemy wszystkim dzieciom, biorącym udział w konkursie. Dziękujemy też nauczycielom i rodzicom za wsparcie i zaangażowanie.

Szkoła Podstawowa nr 7  im. Adama Mickiewicza w Kaliszu włączyła się do ministerialnej akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości