28 listopada 2019 08:22 | Aktualności

Wspólnie z kaliską Książnicą

W ramach obchodów Święta Pluszowego Misia w naszej szkole uczniowie klasy IIIa i IIIc wzięli udział w warsztatach dotyczących literatury dziecięcej i pluszowego bohatera.

Trzecioklasiści na początku pochwalili się swoimi ulubionymi misiami – bajkowymi i tymi w realu. Wysłuchali bajki o pluszowym bohaterze.

ks1.jpgks4.jpg

Punktem kulminacyjnym zajęć w kaliskiej Książnicy Pedagogicznej było programowanie na dywanie – czyli misiowe sudoku. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, każda otrzymała zestaw misiowych krążków do rozłożenia na specjalne macie. Grupy miały za zadanie ułożyć obrazki na planszy tak żeby ten sam miś nie powtórzył się ani w linii pionowej, ani w linii poziomej. Nie było to proste. Grupom pomogła pani Róża Pomiecińska, która prowadziła zajęcia.

ks10.jpgks13.jpg

Na zakończenie było dyktando graficzne. To bardzo lubiana przez dzieci aktywność. Uczniowie chętnie kolorowali według koordynatów wskazane pola na kartkach.

ks20.jpgks17.jpgks19.jpgks2.jpg

Święto Pluszowego Misia 2019