14 lutego 2020 12:42 | Aktualności

Podsumowanie

23 stycznia odbył się apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego w I okresie roku szkolnego 2019/2020.

Apel rozpoczął się od powitania funkcjonariusz Straży Miejskiej w Kaliszu, Agaty Dybioch. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi podczas prelekcji podjęła ona temat bezpieczeństwa podczas zabawy, pobytu w domu i podczas kontaktów z obcymi. Uczniowie w skupieniu słuchali słów pani funkcjonariusz, a także zadawali pytania. Bardzo cieszymy się, że Straż Miejska w Kaliszu tak chętnie gości w progach naszej szkoły, przy każdej okazji objaśniając uczniom konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa.

pod3.jpgpod7.jpg

Następnie przyszedł czas na część artystyczną apelu, którą przygotowali uczniowie klas 3b oraz 1c pod kierunkiem opiekunów samorządu pani Arlety Wawrzyniak i Anny Malinowskiej- Leki. Przedstawili oni krótko ważne wydarzenia, które miały miejsce w tym czasie. Ku przestrodze odegrali krótką scenkę sytuacyjną oraz wyrecytowali kilka wierszy-rad na czas ferii zimowych, w związku z realizacją projektu edukacyjnego „Bezpieczne ferie zimowe”. Część artystyczna zakończyła się piosenką, iście zimową, choć pogoda za oknem wcale nie wskazywała na to, że przyszła zima. W śpiew piosenki włączyli się wszyscy obecni podczas apelu uczniowie.

pod8.jpg

Zwieńczeniem apelu było wręczenie dyplomów i wspaniałych nagród laureatom konkursów szkolnych, jakie miały miejsce w I półroczu. Mogliśmy gratulować bardzo licznej grupie laureatów.

Na koniec głos zabrała pani wicedyrektor Jadwiga Wojtyś, jeszcze raz gratulując wszystkim laureatom konkursów szkolnych i życząc uczniom upragnionego zimowego wypoczynku w bezpiecznym otoczeniu.

pod9.jpg