Aktualności

23 marca 2020 20:50 | Aktualności

Dzien Poezji w szkolnej(zdalnej) bibliotece

Drogi czytelniku,

sytuacja jest trudna, ale my chcemy ją choć trochę odczarować. 

Pomyśl, mamy już prawdziwą wiosnę, jest pięknie, a będzie jeszcze piękniej. A od zaraz może być radośnie także w naszych sercach i umysłach, a to za sprawą … poezji.

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji.

Przejrzyj swoją biblioteczkę i poszukaj w niej zbiorów wierszy. Przeczytaj choć jeden. Napisz do mnie jaki wiersz przeczytałaś/eś, kto był jego autorem, o czym był i czy Ci się podobał czy nie.

Ja przesyłam Tobie wiersz Michała Rusinka, ze zbioru WIERSZYKI RODZINNE, pt. Jaskiniowiec. Tak – to poezja. Nie musi być nudna i trudna.

dzien_poezji1_wiersz__jaskiniowiec.jpg

Zachęcam Cię też do wykonania zabawy – wycinanki. Weź kawałek starej gazety. Wytnij z niej wyrazy – duże, małe, długie, krótki, różne. Niech ich będzie dużo – kilkadziesiąt. Wycinaj. Może Ci w tym pomóc młodsze rodzeństwo.

dzien_poezji_9.jpg

Później weź kartkę papieru i stwórz na niej swój własny wiersz z porozcinanych wyrazów. Wiem, że wyjdzie z tego piękna poezja.

Wiersz przyklej np. na kolorowym papierze. Pamiętaj, żeby Twój utwór miał autora, tytuł, strofy/zwrotki, może uda Ci się stworzyć także rymy. Działaj.

Zdjęcie wierszy wyślij do mnie, przez mobidziennik. Będzie je można przeczytać na szkolnej stronie internetowej. Czas start. Na Twoje wyklejane wiersze czekam do 30 marca.

Po powrocie do szkoły zrobimy  z nich wystawę. Koniecznie przynieś je do szkolnej biblioteki.

A oto nadesłana twórczość: 

dzien_poezji_maryniaczyk_julia_.jpgdzien_poezji_jamroziak_aurelia1_3a.jpg

 

 

Przeczytano: 547 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: