26 marca 2020 13:37 | Aktualności

Pilne! Poradnik dla szkół "Kształcenie na odległość" dla nauczycieli, rodziców i uczniów

Szanowni Państwo,

Poniżej przesyłam informację MEN z dnia 25.03.2020 r., w załączniku Poradnik dla szkół "Kształcenie na odległość" oraz link do wypowiedzi Ministra Edukacji Narodowej

Violetta Urban

www.youtube.com/watch?v=yp0124LEjzQ

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii przygotowaliśmy rozporządzenia, które umożliwiają organizację oraz realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Chcąc wesprzeć organizację tego procesu, opracowaliśmy również poradnik zawierający wskazówki oraz inspiracje, jak prowadzić kształcenie na odległość.

Zachęcam Państwa do korzystania z poradnika oraz proszę o udostępnienie go nauczycielom z Państwa placówki. Informator można pobrać również ze strony internetowej MEN.

Dziękuję Państwu za wszystkie wysiłki i starania, dzięki którym uczniowie mogą w obecnej sytuacji kontynuować edukację w domu.

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej