22 czerwca 2020 07:16 | Aktualności

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "KANGUR MATEMATYCZNY"

4 czerwca 2019 r. pasjonaci matematyki z klas trzecich naszej szkoły zmierzyli się z „królową nauk”, biorąc aktywny udział w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „KANGUR MATEMATYCZNY” w  kategorii „Maluch kl. III – IV ”.

W kategorii „MALUCH” – klasa 3 szkoły podstawowej wyróżnienie uzyskali  uczniowie klasy 3b: Ignacy Okoń - 108,75 pkt. oraz  Michalina Bartczak - 101,25 pkt (opiekun p. Arleta Wawrzyniak).

Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” - wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs organizowało stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom matematycznych zmagań, gratulujemy sukcesów i zachęcamy uczniów do wzięcia udziału  w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu „ Kangur Matematyczny”.