27 listopada 2020 09:58 | Aktualności

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”

25 listopada 2020r. uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W czasie lekcji zdalnych małym uczniom towarzyszyły ich ukochane misie - przytulanki. Dziecięcym opowiadaniom o ich misiach nie było końca. Dowiedzieliśmy się jak ważne są one dla nich, jakie historie się z nimi wiążą, jak dzieci o nie dbają i czy z zabaw z misiami się wyrasta czy nie.

Zachęceni przez nauczycieli uczniowie, postarali się o założenie „misiowych” uszek, gumek do włosów z misiami, koszulek i sweterków z nadrukiem ich ulubieńców,  a także przypięli samodzielnie wykonane emblematy. Słowem – przed komputerami zaroiło się od misiów.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten dzień, opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego, Paulina Łuczak i Anna Malinowska-Leki, przygotowali dla uczniów prezentację multimedialną, a w niej garść informacji na temat historii pluszowego misia, znanych z bajek i książek misiów oraz łamigłówki matematyczne i językowe do rozwiązania. Wychowawcy klas również zadbali o to, aby zajęcia lekcyjne w tym dniu wyglądały inaczej – ich tematyka była iście „misiowa”.

Ten dzień na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Życzenia dla Pluszowego Misia.

W tym roku szkolnym z okazji Święta Pluszowego Misia, które obchodzimy 25 listopada, nie mogliśmy odwiedzić dzieci z przedszkola Pluszowy Miś i uczestniczyć we wspólnej zabawie. Nie zapomnieliśmy jednak o tym szczególnym dla nich dniu. Ze względu na obowiązujące zasady bezpieczeństwa związane z pandemią zamiast upominków przesłaliśmy e-kartkę z najlepszymi życzeniami.

Wspaniałego Święta Pluszowego Misia!

kartka2.gif