11 grudnia 2020 10:46 | Aktualności

Mikołajkowe gry i zabawy w zerówce

W piątkowe popołudnie szkolne sześciolatkiuczestniczyły w grach i zabawach zorganizowanych z okazji długo oczekiwanych mikołajek. Pani Magdalena Karasińska przygotowała dla dzieci szereg zadań oraz informacji, które dotyczyły głównie naszego ulubieńca – Mikołaja.

Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci poznały jego prawdziwą historię oraz dowiedziały się, gdzie znajduje się jego wioska, którą mogły odwiedzić, ale tylko wirtualnie. Hitem okazała się możliwość napisania oraz zaadresowania listu do Świętego Mikołaja, w czym pomogła dzieciom pani. Mali artyści uczyli się również rysować portret Mikołaja, a także doskonale poradzili sobie z jego rozkodowaniem.

Zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia było wykonanie przez dziecipracy plastyczno – technicznej, przedstawiającej głównego bohatera tego dnia. Z pewnością tegoroczna zabawa mikołajkowa, jak najpiękniej zapisze się w dziecięcych wspomnieniach.

Magdalena Karasińska