Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu
https://sp7.kalisz.pl

10 marca 2020 11:49 | Komunikaty

Informacje, plakaty, prezentacje, komunikat o zawieszeniu zajęć - profilaktyka sanitarno epidemiologiczna (koronawirus)

Szanowni Państwo,

od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

 Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu będą zawieszone na 2 tygodnie.

 

 

 Poniżej znajdują się rekomendacje Ministerstwa Edukacji Narodowej dla rodziców i uczniów

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

 

Rodzicu,

 

 

 

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

 

 Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 

 

Violetta Urban - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu

 

 

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego dot. szkół – WYJAZDY i PRZYJAZDY

W związku z przeciwdziałaniem COVID – 19 Wojewoda Wielkopolski poleca wszystkim organom administracji rządowej i państwowym osobom prawnym, organom samorządu terytorialnego, samorządowym osobom prawnym oraz samorządowym jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej w terminie od 10 marca br. do odwołania:

http://ko.poznan.pl/kuratorium/aktualnosci_kurator/2020/03/polecenie-wojewody-wielkopolskiego-dot-nieorganizowania-wycieczek-zagranicznych/

Informacje przekazane z Wydziału Edukacji

 

Władze Kalisza bacznie przyglądają się sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Na telekonferencji z Wojewodą Wielkopolskim, Wojewódzki Inspektor Sanitarny oświadczył, że na dzień dzisiejszy nie ma podstaw epidemiologicznych do zawieszania działalności wszystkich jednostek oświatowych na terenie gmin, czy powiatów. Zalecam jednak ograniczenie dodatkowych aktywności, które nie wpływają na bieżącą działalność jednostki oświatowej. Mam na myśli wszelkie zorganizowane wyjazdy poza teren szkoły, jak i przyjmowanie w szkole gości, organizowanie na terenie szkoły wszelkiego rodzaju imprez, uroczystości.

 

Naczelnik Wydziału Edukacji informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju nie odbędzie się zaplanowany w dniach 27-28.03.20 Festiwal Profesjonalistów.Festiwalu Profesjonalistów, nie odbędzie się także uroczystość wręczania stypendiów im. Jana Pawła II.


Załączniki:

koronawirus__plakat_informacyjny_nr_1.pdf [227.19 KB]

koronawirus__plakat_informacyjny_nr_2.pdf [15.69 MB]

rekomendacje_ministra_edukacji_narodowej.pdf [2.6 MB]

wykaz_przepisow.pdf [432.93 KB]

informacja_gis_koronawirus.pdf [1.18 MB]

informacja_gis_dla_osob_powracajcych_z_pln_wloch.docx [13.91 KB]

prezentacja_ko_na_temat_koronawirusa.pdf [1.67 MB]