Tutaj powinien być opis

Rekord dla Niepodłegłej pobity

Cała szkolna społeczność – uczniowie, nauczyciele, pracownicy – wszyscy w piątek 9 listopada wzięli udział w biciu Rekordu dla Niepodległej, to około 600 osób tylko w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Śpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu państwowego.

Uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego zgromadzili się na sali gimnastycznej, natomiast starsi, Mazurka Dąbrowskiego odśpiewali wspólnie z nauczycielami w klasach, punktualnie o 11.11.

rek3.jpgrek4.jpg

Już dziś wiadomo, że rekord udało się pobić. Ministerstwo Edukacji Narodowej podaje, że o godz. 11:11 blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy.

„Jeszcze nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele pokazali jak być razem, wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami” – czytamy na stronie MEN.

rek1.jpg