Akcja segregacja

Zadaniem w konkursie jest wykonanie pracy plastycznej/artystycznego projektu grafiki komputerowej/ plakatu/ prezentacji multimedialnej/ itp. dowolną techniką, w tym również techniką komputerową przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Forma dowolna (być może szóstoklasista będzie robił prezentację, którą potem wykorzystamy edukując na zajęciach w szkole, a maturzystka zrobi piękny rysunkowy plakat pisakami).

Jedyny warunek to praca ma zachęcać do segregacji odpadów komunalnych w sposób kreatywny, wesoły i nowatorski. Regulamin jest dostępny na stronie www.kalisz.pl. Również w załączeniu.

"Nagrody będą dla szkoły w postaci bonu na zakupy na pomoce dydaktyczne (tak jak w rywalizacji sportowej), w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe (I miejsce – 1.500 zł, II miejsce – 1.000 zł, III miejsce – 500 zł). Razem koszt nagród to 6.000 zł – będzie to finansowane z budżetu Wydziału Edukacji. Dodatkowo przewidujemy nagrody indywidualne dla dzieci typu książki, torby ekologiczne itp.

Termin nadsyłania prac do Wydziału Edukacji to 10.12.2020r. Komisja konkursowa w składzie 2 pracowników z WE + 2 pracowników z WGKiOŚ oraz Wiceprezydent lub osoba delegowana przez Pana w ciągu 7 dni wyłoni laureatów. (Zależy nam aby szkoły mogły zrealizować te nagrody - bony na zakupy do końca roku 2020).

Bardzo liczymy, że zachęcą Państwo uczniów do udziału w konkursie, którego oprócz efektu wymiernego - korzyści finansowych dla szkół, będzie uświadamiał i uczył jak ważna jest segregacja odpadów komunalnych" - informuje Ewelina Dudek Naczelnik Wydziału Edukacji.

fot.:pixabay.com