Mistrz Adam

Prace plastyczne, krzyżówki, quizy, ciekawostki, książki, filmy i muzyka, ale też sporo wiedzy, czasami bardzo trudnej. Od lutego do końca maja 2020 r. klasa 4a brała udział w innowacji pedagogicznej "Mistrz Adam". Zajęcia innowacyjne odbywały raz w tygodniu, w ramach zajęć obowiązkowych.

biogram_adama_mickiewicza.png

Innowacja miała na celu poszerzenie wiedzy o patronie szkoły - Adamie Mickiewiczu z wykorzystaniem metod aktywizujących z uwzględnieniem narzędzi multimedialnych i informatycznych. Uczniowie zapoznali się z faktami historycznymi epoki, cechami romantyzmu. Lekcje obejmowały także prywatne życie patrona, jego twórczość. Uczniowie poznali konkretne utwory i fragmenty utworów – „Panią Twardowską”, bajki, m.in. „Przyjaciele”, fragmenty „Pana Tadeusza”. Mieli możliwość obcowania z szeroko rozumianą kulturą, zapoznali się z fragmentami filmów, piosenek, książek o Mickiewiczu.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce wycieczka odbyła się wirtualnie do Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, a nie do Śmiełowa, jak wcześniej planowano.

>>>Wszystkie lekcje i prace uczniów zostały zebrane na wirtualnej tablicy - padlecie pod hasłem "Mistrz Adam". <<<

57.jpg

Uczniowie wirtualnie, ale jednak wspólnie mogli podziwiać swoje prace. Padlet mogli obejrzeć też rodzice, a także inni uczniowie naszej.

Wszystkim zaangażowanym w działania bardzo dziękuję.

Małgorzata Wojtyś