Święto Jabłka

Owoce to samo zdrowie, dlatego od wielu lat w naszej szkole promuje się ich spożywanie. W br. szkolnym dla uczniów klas I - III i dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego został opracowany projekt edukacyjny "Święto jabłka". Głównym jego celem było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie zdrowego odżywiania oraz zachęcenia ich do spożywania owoców jako źródła witamin.

W ramach realizacji projektu, 20 października 2020 roku uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, literackich i matematycznych. Układali zagadki, rymowanki i hasła promujące spożywanie owoców. Rozwiązywali zadania matematyczne, których głównym motywem było jabłko. Wykonali również prace plastyczno - techniczną w formie przywieszki, witraża czy też jabłka w formie przestrzennej.

Pani Paulina Łuczak przygotowała prezentacje interaktywną "Święto jabłka" a pani Sylwia Pytlińska - gazetkę ścienną promującą spożywanie jabłek. Na zakończenie owocowego święta uczniowie wzięli udział w quizie "Co wiem o jabłkach" i wspólnej degustacji przyniesionych do szkoły jabłek.

A więcej znajdziecie TUTAJ [klik]