Pełnoprawni uczniowie

71 pierwszoklasistów w piątek zostało pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Pasowania dokonały Violetta Urban, dyrektor szkoły i Jadwiga Wojtyś, wicedyrektor.

Wcześniej, Violetta Urban skierowała do pierwszoklasistów kilka ważnych słów:

Drodzy pierwszoklasiści!

Za chwilę odbędzie się ceremonia ślubowania i pasowania Was na uczniów naszej szkoły. Od tego czasu staniecie się pełnoprawnymi uczestnikami społeczności uczniowskiej ze swoimi prawami i obowiązkami.

W trakcie nauki będziecie, m.in. zdobywać wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej. Nauczycie się czytać, pisać, liczyć, rysować, rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Pomogą Wam w tym nauczyciele i wychowawca klasy.

Pamiętajcie, żeby zawsze godnie reprezentować naszą szkołę swoją postawą społeczną, pilnością w nauce i wzorowym zachowaniem, wykonywać polecenia nauczycieli, brać udział w konkursach i projektach edukacyjnych.

Szanujcie siebie i innych, dbajcie o zdrowie oraz bezpieczeństwo, pomagajcie sobie nawzajem, zawierajcie przyjaźnie.

Drodzy uczniowie!

Życzę Wam samych miłych i pogodnych chwil w naszej ukochanej „Siódemce”. Uczcie się pilnie i spełniajcie swoje marzenia.

Rodzicom życzę pociechy z Was, a wychowawcy i nauczycielom osiągnięć w pracy dydaktyczno - wychowawczej.

Na pamiątkę pasowania otrzymacie także dyplomy ufundowane przez Rodziców klas pierwszych.

Violetta Urban

img_5885.jpgimg_5894.jpg

Życzenia przekazała także Rada Rodziców:

Drogie Dziewczynki i drodzy Chłopcy

Dziś jest dla Was szczególny i uroczysty dzień – pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu.

W tym roku zaczynacie naukę w szkole. To dla Was szczególne doświadczenie. Poznajecie innych uczniów – i ze swojej klasy i z innych. Od tej pory będziecie mieli wiele okazji, żeby poznać ciekawe i wartościowe osoby, z którymi się zaprzyjaźnicie i będziecie dzielić swoje pasje.

Nowym doświadczeniem będzie też dla Was kontakt z nauczycielami – osobami, które będą Was uczyć, co naprawdę w życiu jest ważne,  pokazywać Wam i objaśniać wiele zjawisk, zarażać swoim zachwytem nad pięknem przyrody oraz uczyć Was wielu umiejętności, które przydadzą się Wam w późniejszym okresie.

Życzę Wam wielu ciekawych doświadczeń i dobrych przygód oraz żeby pobyt i nauka w szkole podstawowej była dla Was czymś szczególnym, co warto wspominać.

Joanna Życińska

Przewodnicząca Rady Rodziców

img_5897.jpgimg_5935.jpgimg_5969.jpg

Z życzeniami do pierwszoklasistów zwrócił się także Prezydent Miasta Kalisza Krystain Kinastowski (w załączniku).

Dekorację wykonała Renata Larnet.