Z Kalisza do Kamerunu

Z  Kalisza do Kamerunu – to tytuł interaktywnej gry o Stefanie Szolc-Rogozińskim, w której testowo wzięli udział m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu.

Oprócz naszych uczniów w testowym turnieju wzięli udział uczniowie z kaliskich liceów – pierwszego i trzeciego, a także ze Szkoły Podstawowej nr 17.

_dsc5939.jpg

Premiera gry, którą w ramach projektu „Kultura w Sieci” zrealizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu odbyła się 26 października 2020. Natomiast turniej szkół odbył się trzy dni wcześniej.

W turnieju udział wzięło w sumie 62 uczniów, którzy skupieni byli w salach informatycznych swoich szkół. Na chwilę przed rozpoczęciem gry z poszczególnymi drużynami telefonicznie skontaktował się Robert Kuciński, dyrektor kaliskiej biblioteki, podając link umożliwiający rozpoczęcie internetowej zabawy.

_dsc5956.jpg

Wyniki turnieju:

Grupowo:

- w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza

- w kategorii szkół średnich

I miejsce - III LO im. Mikołaja Kopernika

II miejsce - I LO im. Adama Asnyka

_dsc5965.jpg

Biblioteka wręczy nagrody książkowe i dyplomy wszystkim szkołom, wyróżniając specjalnie zdobywców największej liczby punktów w danej szkole, a są to:

- Maria Dahlke z SP 17

- Maja Kubala z III LO

- Stanisław Rudowicz z SP 7

- Mikołaj Łączyński z I LO

img_20201023_084634.jpg

Recenzja gry naszych uczniów:

Stanisław Rudowicz: „Gra czasami sprawiała trudności. To dobry sposób na promocję miasta. Można się pobawić i przy okazji czegoś nauczyć.

Wiktor Szkudlarek: „Bardzo fajnie mi się grało. Ciekawa gra”.

Wiktor Olszyna: „Niby prosta, ale trzeba było uważnie czytać i słuchać. Dobrze zrobiona, kompletna gra”.

Miłosz Smura: „Możemy zyskać dużo informacji na temat Szolca-Rogozińskiego. Dobry pomysł na promocję Kalisza”.

Oliwia Kornacka: „Pytania dotyczące podcastów nie były łatwe. Trzeba było uważnie słuchać, ale generalnie rozgrywka była fajna, zwłaszcza dzięki miłej dla oka grafice".

img_20201023_084736.jpg

„Z Kalisza do Kamerunu. Śladami Stefana Szolca-Rogozińskiego” to próba stworzenia gry, która w atrakcyjny sposób – poprzez zabawę – opowiadałaby o życiu i przygodach XIX-wiecznego podróżnika rodem z Kalisza. Pomysł zyskał dofinansowanie w ramach programu „Kultura w Sieci” oraz wsparcie z budżetu Miasta Kalisza. Każdy może w nią zagrać już od 26 października.

info: MBP Kalisz