Szkoła Pamięta

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła pamięta”.

W akcji chodzi oto by zachęcić uczniów i nauczycieli do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. "Chcemy także zwrócić większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Zależy nam, aby tegoroczna edycja akcji, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych" - czytamy na stronie MEN.

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

(29-30.10.2020 r.). Finał akcji odbędzie się 30 października 2020 r.