Tutaj powinien być opis

Włączyli pamięć o bohaterach

Czy wiecie czym jest wojna i jak wyglądał świat wojennej pożogi oczami małego człowieka?

Odpowiedzi na te pytania mieli okazję udzielić uczniowie  uczęszczający do naszej świetlicy szkolnej w ramach zajęć tematycznych, przeprowadzonych przez panią Magdalenę Karasińską i Sylwię Pytlińską. Nauczycielki w ramach ogólnopolskiej kampanii historycznej, „BohaterON” postanowiły razem z dziećmi włączyć pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego. Podczas zajęć mali historycy zapoznali się z pojęciem wojny oraz najważniejszymi wydarzeniami historycznymi XX wieku. Mieli okazję przenieść się w czasie od współczesnej do wojennej Warszawy dzięki zaprezentowanym fotografiom. Nie zabrakło także tematycznych rekwizytów, które pozwoliły uczniom odczuć niecodzienną atmosferę powstańczego życia. Uwieńczeniem tej podróży stało się wspólne tworzenie pseudonimów małego powstańca.  Pod okiem nauczycieli, uczniowie przygotowali także podziękowanie dla uczestników Powstania Warszawskiego, które już niebawem trafi w ręce bohaterów.

A ty pamiętasz o tych, którzy walczyli za Polskę?

on.jpgon2.jpg