Tutaj powinien być opis

Warzywa i owoce w szkole

Nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym,w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.

Owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne otrzymują uczniowieklas I-V.

W każdym semestrze roku szkolnego 2020/2021 dzieci  Programie otrzymają 3 razy w tygodniu, przez 12 tygodni, łącznie: 44 porcje świeżych owocówi warzyw oraz soków lub przecierów owocowych, 42 porcje mleka  i produktów mlecznych. Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

stopka_pds.png